7 kroků, jak bydlet ve svém vysněném domě, a to rychle

Představte si, že budete už za několik málo měsíců bydlet ve vysněném domě a užívat si v něm chvíle odpočinku i zábavu s přáteli. Že to zní jako sen? Tento sen se může snadno proměnit v realitu. Připravili jsme si pro vás sedm kroků, díky kterým se dozvíte, jak v novém domě začít bydlet co nejrychleji.

První krok: Nalezení vhodného pozemku

Prvním krokem ke stavbě domu je bezesporu nalezení vhodného stavebního pozemku. Před tím, než pozemek koupíte, ujistěte se na stavebním úřadě, že je opravdu vhodný ke stavbě domu. Ideální stavební pozemek by měl svou rozlohou a tvarem umožnovat optimální orientaci domu na pozemku, neměl by se nacházet v záplavové oblasti a neměl by být příliš svažitý.

Mrkněte na naší nabídku pozemků, které jsou vybrány speciálně pro naše klienty. 

Druhý krok: Zděný dům, nebo dřevostavba?

Že už máte stavební pozemek? Výborně. Nyní možná právě uvažujete nad tím, jestli si nechat postavit zděný dům, nebo dřevostavbu. Jednou z největších předností dřevostaveb je právě rychlá výstavba, které nedokáže zděný dům konkurovat. Nejedná se však ani zdaleka o jedinou výhodu dřevostaveb oproti zděným stavbám.

Výhody dřevostavby v kostce:

 

✔️ rychlá výstavba

✔️ ekologické a zdravé bydlení 

✔️ komfortní bydlení

✔️ možnost stavět po celý rok

✔️ snadná montáž

✔️ až o 90 % nižší náklady na vytápění než u zděného domu 

✔️ nízká hmotnost konstrukce

✔️ užší stěny, které jdou ruku v ruce s většími vnitřními prostory

Třetí krok: Volba mezi typovým domem a individuální stavbou 

Délku výstavby domu může ovlivnit také to, jestli se rozhodnete pro typový projekt, nebo dáte přednost individuální stavbě. U typových domů totiž můžete ušetřit čas nutný k vypracování studie. V případě, že se rozhodnete pro stavbu typového domu u některé z konkurenčních společností, ověřte si, zda společnost dokáže dům uzpůsobit specifikům pozemku a regulacím. Většina stavebních společností vám totiž nedokáže postavit dům za deklarovanou cenu na klíč, pokud nemáte ideální pozemek. S námi se toho ale bát nemusíte, jakýkoliv z typových domů vždy přizpůsobíme zdarma vašim potřebám i pozemku

Čtvrtý krok: Konzultace s odborníkem

Nejste si stále zcela jistí, jak přesně by měl váš budoucí dům vypadat, a hodila by se vám rada od zkušených odborníků? Rádi vám s výběrem vhodného domu, který bude odpovídat vašim představám a požadavkům, pomůžeme. Využít u nás můžete konzultaci, jejichž prvních 30 minut je zdarma

Pátý krok: Volba kvalitní stavební společnosti 

Volba správné stavební společnosti je v případě tak velké investice jako je dům naprosto klíčová. Doporučujeme se při výběru neřídit pouze nejnižší cenou, protože se vám v budoucnu může tato volba výrazně prodražit. Při výběru zohledněte i náklady, které budete následně za postavený dům každý měsíc platit (se společností GOOPAN jsou průměrné měsíční náklady na dům jen 2 000 Kč) a také použité materiály, technologii výroby nebo použité technologie. Ideální je si osobně projít některý z domů, který společnost postavila.

Přijmete naše pozvání na prohlídku domů GOOPAN? 

 

Máme za to, že se nejlépe o kvalitě domů přesvědčíte tím, když je uvidíte na vlastní oči a budete mít možnost si je projít. Zájemcům o stavbu domu se společnosti GOOPAN proto nabízíme možnost navštívit jeden z našich tří typových domů GOOPAN

Šestý krok: Na klíč, hrubá stavba, nebo stavba k dokončení? 

Dalším důležitým rozhodnutím, které na vás čeká a které může stavbu domu uspíšit, je, pro jakou variantu dokončení domu se rozhodnete. V případě stavby na klíč totiž firmy obvykle garantují určitou dobu dokončení (se společností GOOPAN bude dům hotový už do 5 měsíců). Pokud se však rozhodnete pro hrubou stavbu s tím, že dům dokončíte svépomocí, může se stavba výrazně protáhnout. 

TIP: Dobře si zjistěte, co stavba na klíč zahrnuje 

 

Pokud se rozhodnete pro svatbu domu na klíč s konkurenční firmou, projděte si, co vše je součástí prezentované ceny. Často se stává, že firmy v rámci standardů nabízejí pouze ty nejlevnější podlahy, obklady nebo okna, aby cenu co nejvíce srazili. Myslete také na to, že součástí ceny nebývá kuchyně ani nábytek. GOOPAN je hrdý na to, že svým zákazníkům nabízí nadstandardní standardy v podobě kvalitních oken, dveří, podlah i obkladů od předních světových značek. Kromě toho má pro své zákazníky jako dárek připravené vouchery v hodnotě 230 000 Kč na kuchyň a na nábytek

Sedmý krok: Domem to nekončí, zahradou to pokračuje

Aby se vám ve vysněném domě bydlelo co nejlépe, je důležité nejen to, aby vypadal hezky zvenku i zevnitř, ale také to, aby se okolní prostředí proměnilo v oázu klidu. Ve společnosti GOOPAN věříme tomu, že té nejlepší životní harmonie dosáhnete ve chvíli, kdy budete bydlet v těsném kontaktu s přírodou. Snažíme se přírodě přiblížit nejen použitými materiály a velkými okny, která mažou rozdíl mezi interiérem a exteriérem, ale také propojením se zahradními architekty a dalšími odborníky. Všichni naši zákazníci mají možnost vstoupit do takzvaného GOOPAN klubu, který otevírá dveře do světa slev, bonusů a cenných informací od ověřených dodavatelů. 

Chcete ve svém domě snů bydlet už do 5 měsíců od výstavby a po zbytek života se těšit z bydlení, které je nízkoenergetické a zdravé? Budeme rádi, když se na cestu k vysněnému domovu vydáte s námi. Stačí nás jen kontaktovat a co nejdříve si zarezervovat své místo ve výrobě. 

 

Máte svůj vlastní projekt a chcete znát cenu? Rádi byste konzultovali dispoziční řešení, umístění na pozemek či cokoliv dalšího? Vyplňte své kontaktní informace a my se vám co nejdříve ozveme.

Konzultace individuálního projektu

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
  • Navštívit vzorový dům
  • Získat cenovou nabídku
  • Individualizovat katalogový dům
  • Poradit se s umístěním domu na pozemek
  • Pomoci s výběrem technologií
  • Pomoci s dalšími dotazy