KANDOVI: funkční dům pro rozmanité potřeby

5+kk 125 m2

KANDOVI: funkční dům pro rozmanité potřeby

Jihočeský kraj 2015

Kandovi jsou mladí manželé, kteří vychovávají své dvě děti (1 rok a 4 roky) v nízkoenergetické dřevostavbě GOOPAN. Vzhledem k tomu, že oba vyrostli v cihlových domech, plánovali v rodinné tradici pokračovat. Ale když během průzkumu trhu narazili na dřevostavby, mile je překvapila rychlost samotné výstavby a začali se o ně zajímat více.

 

„Prioritou pro nás byl individuální přístup k našemu budoucímu domovu. Nutně jsme potřebovali osobní péči a důkladné pochopení našich potřeb,“ komentuje začátek rozhodovacího procesu Miroslav Kanda.

 

Zásadní roli v rozhodnutí hrál majitel GOOPANu

Pan Kanda zkoumal nabídku na trhu a absolvoval osobní setkání se zástupci řady firem, až ho přesvědčil vzorový dům GOOPAN. S manželkou navštívili majitele GOOPANu v jeho dřevostavbě, což je dle vlastních slov „utvrdilo o opravdovosti a individuálním přístupu“.

 

GOOPAN si vybrali, protože v něm nalezli pochopení rodinných potřeb a zajištění zdravého, nízkonákladového bydlení.

 

Dům ztělesňuje sny o bydlení

Kandovi přišli s jasně definovanými požadavky jednotlivých členů rodiny. Každý rodič vyžaduje svůj osobní prostor, stejně jako obě děti s ohledem na rozdílný věk. Zároveň toužili po místu ke společnému setkávání celé rodiny. Vše potřebovali doplnit dostatečnými úložnými prostory, aby i v hektických dnech bylo snadné udržet domácnost v pořádku a zorganizovanou.

 

„GOOPAN nám pomohl tyto představy naplnit v plném rozsahu. Zároveň přidal technické řešení stavby tak, aby byla maximálně úsporná, a přesto nám zajistila komfortní každodenní život. A za to jsme s odstupem času vděčni,“ říká pan Kanda. Dále si pochvaluje, že realizační tým dokázal podchytit detaily, na které by sám nikdy nepřišel a které dnes tvoří důležitou součást domu. „Díky veškerým vychytávkám se s účtem za energie vejdeme měsíčně do 5 000 Kč, čemuž manželka těžko věří,“ usmívá se pan Kanda a vysvětluje, že jeho paní je na rodičovské, takže doma tráví hodně času.

 

Jediné, co by si přál změnit, kdyby stavěli znovu, je pevně daný rozpočet. „Své první prasátko bych nerozbil a peníze v něm neutratil za cukrovou vatru a řetízkový kolotoč, ale střádal bych na své vysněné bydlení,“ směje se. Závěrem dalším stavebníkům radí: „Nenechte se okrást na svých snech, protože to není potřeba. 😊 A jděte jen tam, kde vám rozumí a umí poradit.“

 

 

Reference 1 / 7

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

Prémiové nízkoenergetické a pasivní domy

Odesláním souhlasím, aby společnost Maverick Delta s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.