KRUMLOVI: individuální projekt moderního domu

4+kk 153 m2

KRUMLOVI: individuální projekt moderního domu

Plzeňský kraj 2019

Paní Vendula Krumlová s rodinou žije již dva roky v nízkoenergetickém domě dle individuálního návrhu. Říká, že když se jim v lednu 2019 podařilo najít vysněný pozemek s čtvercovým půdorysem a jihozápadní orientací, zatoužili po domě moderním a funkčním.

 

„Již od počátku jsme věděli, že nebudeme chtít klasický zděný dům, ale vhodnou alternativu nízkoenergetického bydlení. Po porovnání nabízených možností jsme vybrali dřevostavbu,“ vysvětluje paní Krumlová a hned pokračuje: „Máme zkušenost s bydlením v patrovém cihlovém domě a měli jsme jasno, co od domu očekáváme.

 

GOOPAN zaujal kvalitními produkty i lidským přístupem

Krumlovi přistupovali k výběru stavební firmy opravdu zodpovědně. Četli odborné články i recenze. Navštívili veletrhy a vzorové domy. Porovnávali cenové nabídky vzhledem k použitým materiálům. Nakonec výběr zúžili na dvě firmy.

 

„U firmy GOOPAN nás zaujala především rychlost stavby, používané materiály, moderní technologie a spolupracující společnosti jako Internorm (výrobce oken), SIKO (obklady, dlažby a sanita), HEATFLOW (vytápění) a Quickstep (podlahy),“ vyjmenovává paní Krumlová důvody, které přispěly k výběru. K finálnímu rozhodnutí však napomohl profesionální a lidský přístup obchodní zástupkyně paní Němcové. „Již při prvním setkání a podání ruky bylo jasné, že jsme na správném místě,“ uzavírá majitelka nemovitosti. 

 

Osobní preference a obecní regulativy předznamenaly individuální návrh

Majitelé se inspirovali v časopisech a sami přišli s návrhem jednoduchého půdorysu, který rozděluje dům na denní a noční část. Nezapomněli na technickou místnost s dostatkem úložných prostor. Kontakt s exteriérem má zajišťovat zapuštěná terasa.

 

Do hry vstoupily také stavební regulativy obce, takže se Krumlovi rozhodli pro bungalov s valbovou střechou s nejnižším možným sklonem. Vzhledem k tomu, že žádný typový dům nenabízel přesně to, co hledali, vstoupila se svými doporučeními do projektu projektantka. Lenka Schánilcová, která navrhla drobné úpravy dispozic a připravila finální projekt. „Musím opět vyzdvihnout profesionalitu paní Němcové, která s námi podstoupila celý proces vzorkování, odpověděla na tisíce naších dotazů a byla pro nás neskutečnou podporou až do samého konce,“ doplňuje paní Krumlová.

 

Nízkoenergetické bydlení splňuje představy

Krumlovi v domě bydlí třetím rokem a vlastnosti svého domu si pochvalují:

  • Díky rekuperaci je uvnitř domu příjemné klima.
  • Velkoformátová okna zajišťují dostatek denního světla.
  • Dostatečná tloušťka izolace a venkovní žaluzie se starají o to, aby se dům v létě nepřehřál a v zimě z něj teplo neutíkalo.

 

Energetická spotřeba v prvním roce nepřesáhla 9 MWh, v druhém kvůli pandemii a lockdownům vzrostla. Uvidíme letos, jak se ustálí,“ komentuje paní Krumlová a dodává, že kdyby stavěli znovu, nic by nezměnili.

 

„Všem, co se chystají stavět, bychom doporučili, aby se neunáhlili při výběru firmy, nenechali se ovlivnit cenou, zjistili si reference, přečetli recenze, porovnali si použité materiály a technologie. Při tak velké investici se to určitě vyplatí!“ uzavírá paní Krumlová.

 

 

 

 

 

reference 1 / 3

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

Odesláním souhlasím, aby společnost Maverick Delta s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.

Obchodní oddělení

Jsme tady pro vás

Veronika Havlová

Veronika Havlová
Regionální obchodní manažer

Radim Zeman

Radim Zeman
Obchodní manažer

Veronika Suchá Háková

Veronika Suchá Háková
Obchodní manažer

Lenka Gabrielová

Lenka Gabrielová
Obchodní manažer

Ondřej Prokopius

Ondřej Prokopius
Obchodní manažer

Lucie Švehlová

Lucie Švehlová
Obchodní manažer

Veletrh FOR GARDEN 2023

Srdečně Vás zveme na veletrh FOR GARDEN 2023

Kdy:
od 30. 3. do 2. 4. 2023

Kde:
PVA EXPO PRAHA, Stánek 2B8


Přijďte si pro slevu na dům až 800 000 Kč!
 

Přijměte od nás vstupenku zdarma

Vstupenka ZDARMA

Prémiové nízkoenergetické a pasivní domy

Odesláním souhlasím, aby společnost Maverick Delta s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.