Standardy Premium

Standardy Premium

Technologie jsou naprosto klíčovou výbavou moderního domu, která každodenně ovlivňuje komfort domácnosti.
Domy GOOPAN jsou proto bezkompromisně vybaveny technologiemi v té nejvyšší kvalitě.

Stavební systém domu GOOPAN

Stěny domu tvoří funkční a ucelený systém. Abychom takového systému dosáhli v nejvyšší kvalitě, jsou naše obvodové stěny navrženy jako nízkoenergetické difuzně otevřené s vysoce fundovanými materiály. Materiál odebíráme od firmy Saint-Gobain, kterou vnímáme jako spolehlivého partnera. A když se na ně spoléháme my, můžete i Vy!

Důležitá součást domu je tzv. instalační předstěna, ve které jsou vedené veškeré rozvody jako elektřina, voda a odpady. Tímto způsoben zajistíme nenarušení té nejcennější stránky domu, kterou je vzduchotěsná obálka, ale také nezasahujeme ani do celkové nosné konstrukce domu. Zajistíme Vám tak základní stavební kámen dřevostavby, na kterou se můžete spolehnout. V interiéru nepoužíváme klasické sádrokartonové desky, ale sádrovláknité od firmy Rigips, které unesou na jednu hmoždinku 80 kg. V takovém případě odpadá nutnost různých dřevěných výnosů, schovaných pod sádrokartonem pro upevnění kuchyňských skříněk, či jakéhokoliv nábytku.

Do stropu nebo střešních panelů používáme jako izolaci foukanou celulózu, která má velmi dobré tepelné vlastnosti, ale také výborný tzv. fázový posun tepla. To v principu znamená, že během parných letních dní neproniká teplo dovnitř domu. Foukaná celulóza velmi pomalu propouští teplo do vnitřních prostor, potřebuje na to až 10 hodin. Za tu dobu se však s příchodem večerních hodin venku ochladí a zbytek práce odvede rekuperace. Není tedy třeba se obávat jakékoliv tepelné nepohody uvnitř domu.
 

Skladba stavebního systému GOOPAN

Vlastníme unikátní stavební systém Goopan, který se pyšní vlastní skladbou sendvičových panelů. Náš systém používáme nejen u nás, ale také v zahraničí při stavbě rodinných, ale i komerčních budov. Tento systém nám umožňuje Váš domov postavit v rozmezí 3-4 měsíců, a to v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu, který s sebou nese velmi nízké náklady na budoucí provoz. Jednoduchý stavební prvek nové generace umožňuje stavbu difuzně otevřených dřevostaveb, které díky rekuperaci vzduchu zajišťují zdravé bydlení v domě, který pro Vás „dýchá“.

Goopan Difu

Goopan Difu

Skladba má difuzně otevřenou konstrukci a je složená z top materiálů, které jsou dnes k dostání na tuzemském trhu. Konstrukce umožňuje průchod vodních par směrem ven na externí stranu, zajišťuje dobré zvukově izolační vlastnosti stavby a velmi účinně brání úniku tepla. K jejím přednostem patří také velmi dobrá požární odolnost (REI, REW 45 DP 2; REI, REW 60 DP 3). Vnitřní plášť je ze sádrokartonových desek RigiStabil, které umožňují na jednu hmoždinku zavěsit zátěž až 80 kg.

Goopan Natur

Tato skladba vyniká hned na první pohled, díky použitým materiálům na bázi dřevěných vláken. Patří mezi velmi žádané konstrukce z dražšího stavebního systému. V konstrukci nejsou parozábrany ani silné fólie, ale používáme OSB desku. Tato skladba je ekologická, difuzně otevřená. K jejím přednostem také patří velmi dobrá požární odolnost (z vnitřní strany-REI 45; z vnější strany REI, REW 60). Vnitřní plášť je ze sádrovláknitých desek, které umožňují na jednu hmoždinku zavěsit zátěž až 80 kg.

Goopan Natur

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
  • Navštívit vzorový dům
  • Získat cenovou nabídku
  • Individualizovat katalogový dům
  • Poradit se s umístěním domu na pozemek
  • Pomoci s výběrem technologií
  • Pomoci s dalšími dotazy