Nové Dotace na Dřevostavby v Rámci Programu Nová Zelená Úsporám

Nové Dotace na Dřevostavby v Rámci Programu Nová Zelená Úsporám Nové Dotace na Dřevostavby v Rámci Programu Nová Zelená Úsporám
Ministerstvo životního prostředí chystá nové dotace pro nízkoenergetické dřevostavby v rámci programu Nová zelená úsporám, které by měli být platné od ledna příštího roku.

Tyto dotace podpoří ekologickou výstavbu a sníží uhlíkovou stopu. Cílem je rozšířit podíl dřevostaveb na trhu a zjednodušit povolovací procesy. 

Rozšíření Programu Nová Zelená Úsporám

Ministerstvo životního prostředí připravuje významné změny v programu Nová zelená úsporám, které začnou platit od ledna příštího roku. Nové dotační tituly se zaměří na podporu nízkoenergetických dřevostaveb, čímž reagují na rostoucí poptávku po ekologických stavebních řešeních. Dřevostavby přispívají ke snižování uhlíkové stopy a nabízejí dlouhodobou udržitelnost díky využívání obnovitelných zdrojů.

Ekologie a Rychlá Výstavba

Dřevostavby jsou oblíbené díky své ekologičnosti a rychlosti výstavby. Ministerstvo plánuje zjednodušení povolovacích procesů a zavedení nové metodiky pro výpočet uhlíkové stopy staveb. Očekává se, že podíl dřevostaveb na českém trhu, který je nyní 14 %, bude růst.

Financování a Cíle

Program bude financován z Modernizačního fondu a emisních povolenek, přičemž podpora bude směřovat nejen na rodinné a bytové domy, ale i na veřejné budovy. Cílem je zvýšit podíl dřevostaveb a přispět ke snížení emisí skleníkových plynů.

Více informací o změnách v programu Nová zelená úsporám a nových dotačních titulech pro dřevostavby naleznete na oficiálních stránkách programu Nová zelená úsporám.

Pokud hledáte odborníky na nízkoenergetické dřevostavby, naše firma je tou správnou volbou. Nabízíme komplexní služby od návrhu po realizaci, s důrazem na ekologii a energetickou úspornost. Kontaktujte nás a zjistěte, jak vám můžeme pomoci s vaším vysněným domovem. S našimi zkušenostmi a kvalitními materiály zaručujeme spokojenost a dlouhodobou udržitelnost vaší nové dřevostavby.

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
  • Navštívit vzorový dům
  • Získat cenovou nabídku
  • Individualizovat katalogový dům
  • Poradit se s umístěním domu na pozemek
  • Pomoci s výběrem technologií
  • Pomoci s dalšími dotazy