Správný výběr podlahy je základ bydlení.

Správný výběr podlahy je základ bydlení. Správný výběr podlahy je základ bydlení.

 

Vybrat ideální podlahovou krytinu do jednotlivých místností není vždy jednoduché. Trh nabízí nejširší nabídku typů, dekorů a řešení. Kvalitní podlaha je jednou z finančně nejnáročnějších položek při vybavování interiéru. Na všechny místnosti není možné použít jeden typ podlahy, proto její výběr vyžaduje zevrubnou úvahu a pomoc odborníků. Podlahy Quick-Step vám pomohou vybrat ten správný směr. Ať upřednostňujete luxusní vinylové dlaždice, autentičnost skutečného dřeva nebo praktické výhody laminátové podlahy. S jejich profesionálním poradenstvím určitě najdete podlahu, která bude dokonale vyhovovat vašim potřebám a stylu.

Laminátové podlahy: přírodní krása pro bezstarostný život

Laminátové podlahy jsou plovoucí podlahy s vícevrstvou konstrukcí podobné dřevěným velkoplošným parketám. Liší se ale jejich vrchní nášlapná vrstva, která může být fólie nebo několik vrstev papíru. Podlaha je vhodná do prostorů, kde trávíte hodně času, například dětský pokoj nebo obývák.  Samotný povrch je velmi tvrdý a odolný proti oděru a manuálnímu poškození. Laminátové podlahy nabízí spousty kladů. Vybrat si můžete z nejrůznějších dekorů a vzorů. Od tradiční až po exotické dřeviny. Vybere si opravdu každý. Navíc jsou stálobarevné, takže se nemusíte bát, že změní svůj odstín působením slunečních paprsků. Díky zámkovému mechanismu se nemusejí lepit a jejich instalace je rychlá a jednoduchá. Nevýhodou laminátové podlahy jsou její zvukově izolační vlastnosti. Velmi háklivá je na nadměrnou vlhkost, proto není vhodná do vlhkých prostředí a po zamokření musí dojít k okamžitému vysušení, aby se nepoškodila.

 

 

Vinylové podlahy: přírodní vzhled a charakteristické teplo

Obliba vinylových podlah se na našem trhu neustále zvyšuje. Kombinují ty nejlepší vlastnosti přírodních a umělých materiálů. Dělíme je na lepené, plovoucí celovinylové a plovoucí na HDF. Vinylové podlahy patří mezi teplé podlahové krytiny, čímž jsou příjemné i pro bosou nohu. Oproti laminátovým podlahám mají mnohem lepší tepelně izolační vlastnosti a jsou i odolné proti vlhkosti. Jsou tedy vhodné do všech místností včetně koupelny nebo kuchyně. Velkou předností je odolnost proti mechanickému poškození a snadná údržba. Instalace je rychlá a jednoduchá. Vybrat opět můžete z nejširší nabídky dekorů a imitací. Nevýhodou je vysoká citlivost na velké teplotní rozdíly, proto není dobré jí umístit nad elektrické podlahové topení. Nemá rádo vysoké teploty a sluneční paprsky mohou nadělat paseku, kdy vinyl začne měknout, roztahovat se, ztrácet pevnost a zkracuje se jeho životnost.

Dřevěné podlahy: vřelý a autentický interiér

Dřevěné podlahy patří mezi tradiční a velmi oblíbenou variantu podlahových krytin. Vnáší do každého domova kousek přírody a vytváří příjemnou atmosféru. Přírodní dřevo šíří jemné, ale nenapodobitelné aroma a vyvolává pocity klidu, bezpečí a relaxace. Při správné údržbě a vhodných podmínkách vydrží dřevěná podlaha i celé staletí. Výhodou je, že při jakémkoliv poškození je možné podlahu zbrousit a je zase jako nová. Mají výbornou tepelnou i zvukovou izolaci a jsou vhodná i na podlahové vytápění. Jsou i skvělou volbou pro alergiky, jelikož nepřitahují prach. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena odvíjející od zvoleného materiálu. Dřevěné podlahy jsou časově náročné na údržbu. Při vysokých změnách teploty a nadměrné vlhkosti může dojít ke vzniku spár a k deformaci podlahy.

Dlažba – tradice nejen pro koupelnu a kuchyň

Dlažba je tou nejvhodnější krytinou pokud se rozhodnete pro podlahové vytápění. Je velmi praktická a má největší tepelnou vodivost. Samotná podlaha je bez podlahového vytápění velmi studenou, a proto se nedoporučuje instalovat ji samotnou. Jedná se o odolnou podlahovou krytinu, která je snadná na údržbu.

 

 

 

Trh nabízí nepřeberné množství dalších typů podlah. Velmi časté jsou lité podlahy, které se dříve využívali pouze jako průmyslové podlahy, ale nyní se s nimi můžeme setkat i v obytných částech, kde jsou vhodnou volbou k podlahovému vytápění. Dalšími přírodními alternativami mohou být bambusové a korkové podlahy.

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
  • Navštívit vzorový dům
  • Získat cenovou nabídku
  • Individualizovat katalogový dům
  • Poradit se s umístěním domu na pozemek
  • Pomoci s výběrem technologií
  • Pomoci s dalšími dotazy