Bydlení podle feng-shui

Bydlení podle feng-shui Bydlení podle feng-shui

Co je feng-shui?

 

Je to tradiční čínské učení, zabývající se vztahem člověka a prostoru, ve kterém se nachází a žije. Pochází z principů starých několik tisíc let. Principem je nastolit rovnováhu mezi vámi a prostorem, aby mohla plynout energie čchi. Když přeložíme Feng Shui, znamená to „vítr a voda“. Vítr energii rozptyluje, kdežto voda ji naopak udržuje. Nerovnováha mezi těmito dvěma živly se vždycky projeví.

Podle odborníků na feng-shui dokáže tato věda přilákat prosperitu, udržovat rovnováhu a zlepšovat zdravotní stav. A to prostřednictvím správného uspořádání, výběrem vhodného nábytku nebo dekorací a využití barev.

Ložnice

Ložnice je nejdůležitější částí domu, jelikož je to místo klidu a odpočinku, který každý potřebuje. Přesto se hodně lidí ráno probouzí rozlámaní a bez energie. Podle feng-shui to způsobuje špatné rozmístění nábytku v ložnici. Z ložnice byste měli mít vždycky pořádek a zbavit se všeho nepotřebného. Neskladujte pod postelí žádné věci, jelikož každá věc má svou energii, a tak mnohdy nezbyde místo na tu vaši. Dejte si také pozor na umístění a četnost zrcadel. Ty odráží energii a světlo, které vás může rušit. Pokud ho navíc umístíte přímo proti posteli, můžete vidět svůj odraz a cítit se špatně. Také se doporučuje instalace světel s možností nastavení intenzity světla, tak abyste ho mohli nastavit podle své aktuální nálady. Klíčem pro dobrý spánek je kvalitní postel, proto klaďte důraz na správný výběr. Především na správný výběr matrace, na které by se nemělo šetřit. Ložnice je především o spánku, proto se vyvarujte zbytečností, které do ložnice nepatří. Jednou z chyb je instalace televize.

Kuchyň

Kuchyň je označována za srdce domova. Vždy by měla být umístěna v přízemí s okny na jih nebo východ. Nejvýraznějším prvkem celé místnosti je kuchyňská linka. Tu umístěte směrem ke vchodovým dveřím. V kuchyni dbejte na to, aby zde byl vždy dostatek přirozeného světla. Zároveň ji vymalujte světlými odstíny. Co se týče tvarů, tak využívejte pravidelných tvarů bez jakýchkoliv zákoutí. Samotné rozmístění zařizovacích předmětů hraje také důležitou roli. Ledničku a sporák umístěte co nejdále od sebe, aby nedocházelo k mísení těchto dvou živlů. Hrnce, vařečky apod. nezavěšujte, ale umístěte je do poliček a úložných prostorů.

Obývací pokoj

Bydlení podle feng-shui

Ten by měl být velký a světlý. Nejdůležitější v obývacím pokoji je sedací souprava. Tu je vhodné nasměrovat směrem ke dveřím, jelikož sedět zády k příchozím by bylo nevhodné. Zároveň ji umístěte ke zdi, aby poskytla obyvatelům dostatečnou oporu. Stůl v místnosti by měl být čistý a nepoškozený. To symbolizuje zdraví. Je dobré na stůl postavit vázu s živými květinami, které pozitivní energii ještě více přitáhnou. Chcete-li aktivovat energii hojnosti a bohatství, dejte do rohu místnosti lampu. Co se týče barev, tak i zde byste měli volit světlé tóny a jemné hřejivé odstíny. Skvělou volbou je žlutá, oranžová, béžová nebo krémová. Zde je dobré umístit fotografie a optimistické kresby, které ve vás vzbudí příjemné pocity. Obývací pokoj je dobré ozvláštnit vodou. Oblíbené jsou fontánky nebo akvária, ve kterých proudí, bublá nebo stříká voda, která člověka zklidňuje.

Dětský pokoj

Toto místo je největším oříškem celého domu. Dětský pokoj je totiž místem na spaní, učení a zároveň hraní. Proto by měl být pokoj pomyslně rozdělen na tři části, ve kterých budou uspokojeny jednotlivé potřeby. Tyto místa mohou být odděleny kobercem nebo paravánem. V dětském pokoji nemá co dělat televize nebo jiný elektrospotřebič. Barvy v místnosti zvolte tlumené, ideální jsou pastelové barvy. U postele pak můžete vybrat tmavě modrou a další, které navodí ideální atmosféru při usínání. Celý pokoj by měl být dobře prosvětlený přirozeným světlem, které dodá dítěti energii.

 

 

Ať už máte rádi filozofické teorie, které feng-shui přináší, či nikoli. Je dobré se zamyslet a vyzkoušet tyto praktické rady. Můžete tak malými změnami docílit spokojenějšího a pohodovějšího bydlení.

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
  • Navštívit vzorový dům
  • Získat cenovou nabídku
  • Individualizovat katalogový dům
  • Poradit se s umístěním domu na pozemek
  • Pomoci s výběrem technologií
  • Pomoci s dalšími dotazy