Domy Goopan jsou chytré už ve standardu

Domy Goopan jsou chytré už ve standardu Domy Goopan jsou chytré už ve standardu

Nízkoenergetické a pasivní dřevostavby získávají na oblibě nejen s ohledem na klimatickou krizi a rostoucí ceny energií. Jsou totiž šetrné k životnímu prostředí i peněžence majitelů. Aby domy Goopan fungovaly co nejefektivněji, budou nově vybaveny inteligentní elektroinstalací už v rámci standardní výbavy. Jak takový chytrý dům zvyšuje kvalitu života i úsporu energií, se dočtete v tomto článku.

Jakmile do domu vstoupíte, přivítá vás po celý rok příjemná teplota. Přispívá k tomu technologie dřevostavby, rekuperace vzduchu a v neposlední řadě inteligentní vytápění

V podlaze domů Goopan jsou umístěné uhlíkové fólie, které efektivně ohřívají celou konstrukci domu. Informaci, zda je potřeba přidat nebo ubrat na intenzitě dostávají z několika senzorů teploty a kvality vzduchu umístěných v každé místnosti. Díky tomu snadno vytvoříte systém zónového vytápění, který je nejefektivnější jak z hlediska komfortu, tak nákladů na provoz. Pro každou zónu nastavujete pokojovou teplotu zvlášť, tudíž nikde nepřetápíte ani nedochází k teplotním skokům. 

Když topení navíc napojíte na centrální systém Loxone, budete schopní ho ovládat v aplikaci i na dálku. Třeba na cestě z dovolené. Díky tomu vás už nečekají návraty do vymrzlého domu a neefektivní snahy o rychlé vytopení. Zároveň máte o teplotě v domě přehled i po celou dobu nepřítomnosti, což se hodí, pokud doma necháváte květiny, mazlíčky a choulostivé předměty. 

Před nechtěnými úniky tepla váš dům ochrání okenní kontakty, díky kterým budete mít v aplikaci neustále pod kontrolou, zda někde nezůstalo otevřené okno. V rámci balíčku Premium dostanete i notifikaci, pokud byste okno při odchodu přece jen zapomněli zavřít. Stejně jako vchodové dveře, nebo garážová vrata.   

Funkce inteligentního domu pomáhají udržet vysokou bezpečnost a efektivitu domova. Kromě výše zmíněného zámku a okenních senzorů k tomu přispívají přítomnostní senzory a detektory kouře. Jak bezpečnost i komfort ještě zvýšit, vám prozradí článek o balíčcích Loxone Premium a Exclusive. 

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
  • Navštívit vzorový dům
  • Získat cenovou nabídku
  • Individualizovat katalogový dům
  • Poradit se s umístěním domu na pozemek
  • Pomoci s výběrem technologií
  • Pomoci s dalšími dotazy