Chytrá domácnost ušetří 50 000 rozhodovacích úkonů ročně

Chytrá domácnost ušetří 50 000 rozhodovacích úkonů ročně Chytrá domácnost ušetří 50 000 rozhodovacích úkonů ročně

Goopan staví chytré domy už v rámci standardní výbavy. Tedy elektricky ovládaný zámek, okenní čidla, inteligentní zónové vytápění a další pomocníci, o kterých jsme psali v předchozím článku. Jakmile si přidáte balíček Premium nebo Exclusive, dostanete se tak trochu do jiné dimenze. Bezpečnější, efektivnější a mnohem pohodlnější dimenze, ve které se žije třeba takto.

U dveří je nainstalovaný intercom, díky kterému bez problému uvidíte, kdo zvoní. Žádné odbíhání od vaření nebo dětí a mžourání do tmy přes okno. Jednoduše se podíváte na mobil, ani nemusíte být doma. S návštěvou můžete komunikovat, případně jí na dálku otevřít dveře. Díky tomu se budete v domě cítit bezpečněji. 

Jednodušší návraty domů přislibuje dotyková kódová klávesnice s podporou NFC čipů. Po zadání číselného kódu, nebo přiložení NFC čipu dojde k odemčení a odstřežení vašeho domu. Tato funkce je kombinována se standardním dveřním zámkem, takže můžete i nadále používat klasický klíč. Kromě toho si s kódovým zámkem snadno vytvoříte časově omezený jednorázový kód, který nasdílíte třeba se sousedy, aby vám zalili květiny a nakrmili zvířátka, když pojedete pryč.

Využijte slunce na maximum

Inteligentní elektroinstalace sama reguluje zastínění podle polohy slunce. Takže ušetříte v létě za klimatizaci a v zimě za topení. Když systém zaznamená přebytek solární energie, spustí naplánované spotřebiče a nabíjení elektromobilu. 

Každou místnost kontroluje samostatné teplotní čidlo. Zajistí vám příjemné teploučko na koupání a naopak chladněji v ložnici na spaní. Ráno vás bude budit příjemná hudba a denní světlo. Ovládání teploty funguje i na dálku, takže vás nečekají žádné návraty do vymrzlého domu, ale zároveň netopíte zbytečně.

Filmový večer jedním tlačítkem

Inteligentní dům usnadňuje také osvětlení. Každá místnost má nastavené své světelné nálady, mezi kterými jednoduše přepínáte tlačítkem. Stačí dát pokyn, že jdete sledovat film a dům vám v obýváku zatáhne žaluzie a zapne ambientní světla. Obdobně jedním stiskem tlačítka pustíte hudbu, která vás bude následovat celým domem, třeba při úklidu. 

Veškeré ovládání se naučíte během pár minut. Loxone má totiž tlačítkový standard, takže ovládání v každé místnosti funguje stejně a jednoduše. Komplexnější nastavení provádíte v aplikaci. Tlačítko ovládáte klidně s mokrýma rukama na pracovní desce v kuchyni nebo ve sprchovém koutě.

Ochrana před zloději i nehodami

V případě vniknutí neoprávněné osoby, dům rozsvítí, vytáhne žaluzie, pustí nahlas hudbu a zašle vám notifikaci. To většinu zlodějů spolehlivě vyděsí. Pokud si necháte nainstalovat záplavové čidlo, prasklá vodovodní trubka vás neohrozí. Okamžitě dostanete notifikaci a systém rovnou zavře centrální přívod vody, aby nevznikla škoda, než dorazíte domů.  

Před spaním dům jednoduchým gestem uvedete do nočního režimu. Všude zhasne, vypne spotřebiče a informuje vás, pokud byste zapomněli zavřít okna, nebo garáž. Když v noci vstanete na toaletu, dům vám posvítí na cestu nočním osvětlením, abyste nevzbudili drahou polovičku. Obdobně funguje režim „odchod z domu“. Třikrát poklepete na Touch tlačítko u vchodových dveří a dům zhasne, vše potřebné vypne a aktivuje alarm. Pokud budete chtít, systém dokáže simulovat přítomnost, takže dům nevypadá opuštěně.

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
  • Navštívit vzorový dům
  • Získat cenovou nabídku
  • Individualizovat katalogový dům
  • Poradit se s umístěním domu na pozemek
  • Pomoci s výběrem technologií
  • Pomoci s dalšími dotazy