Chytrá domácnost ušetří 50 000 rozhodovacích úkonů ročně

Chytrá domácnost ušetří 50 000 rozhodovacích úkonů ročně Chytrá domácnost ušetří 50 000 rozhodovacích úkonů ročně

Goopan staví chytré domy už v rámci standardní výbavy. Tedy elektricky ovládaný zámek, okenní čidla, inteligentní zónové vytápění a další pomocníci, o kterých jsme psali v předchozím článku. Jakmile si přidáte balíček Premium nebo Exclusive, dostanete se tak trochu do jiné dimenze. Bezpečnější, efektivnější a mnohem pohodlnější dimenze, ve které se žije třeba takto.

U dveří je nainstalovaný intercom, díky kterému bez problému uvidíte, kdo zvoní. Žádné odbíhání od vaření nebo dětí a mžourání do tmy přes okno. Jednoduše se podíváte na mobil, ani nemusíte být doma. S návštěvou můžete komunikovat, případně jí na dálku otevřít dveře. Díky tomu se budete v domě cítit bezpečněji. 

Jednodušší návraty domů přislibuje dotyková kódová klávesnice s podporou NFC čipů. Po zadání číselného kódu, nebo přiložení NFC čipu dojde k odemčení a odstřežení vašeho domu. Tato funkce je kombinována se standardním dveřním zámkem, takže můžete i nadále používat klasický klíč. Kromě toho si s kódovým zámkem snadno vytvoříte časově omezený jednorázový kód, který nasdílíte třeba se sousedy, aby vám zalili květiny a nakrmili zvířátka, když pojedete pryč.

Využijte slunce na maximum

Inteligentní elektroinstalace sama reguluje zastínění podle polohy slunce. Takže ušetříte v létě za klimatizaci a v zimě za topení. Když systém zaznamená přebytek solární energie, spustí naplánované spotřebiče a nabíjení elektromobilu. 

Každou místnost kontroluje samostatné teplotní čidlo. Zajistí vám příjemné teploučko na koupání a naopak chladněji v ložnici na spaní. Ráno vás bude budit příjemná hudba a denní světlo. Ovládání teploty funguje i na dálku, takže vás nečekají žádné návraty do vymrzlého domu, ale zároveň netopíte zbytečně.

Filmový večer jedním tlačítkem

Inteligentní dům usnadňuje také osvětlení. Každá místnost má nastavené své světelné nálady, mezi kterými jednoduše přepínáte tlačítkem. Stačí dát pokyn, že jdete sledovat film a dům vám v obýváku zatáhne žaluzie a zapne ambientní světla. Obdobně jedním stiskem tlačítka pustíte hudbu, která vás bude následovat celým domem, třeba při úklidu. 

Veškeré ovládání se naučíte během pár minut. Loxone má totiž tlačítkový standard, takže ovládání v každé místnosti funguje stejně a jednoduše. Komplexnější nastavení provádíte v aplikaci. Tlačítko ovládáte klidně s mokrýma rukama na pracovní desce v kuchyni nebo ve sprchovém koutě.

Ochrana před zloději i nehodami

V případě vniknutí neoprávněné osoby, dům rozsvítí, vytáhne žaluzie, pustí nahlas hudbu a zašle vám notifikaci. To většinu zlodějů spolehlivě vyděsí. Pokud si necháte nainstalovat záplavové čidlo, prasklá vodovodní trubka vás neohrozí. Okamžitě dostanete notifikaci a systém rovnou zavře centrální přívod vody, aby nevznikla škoda, než dorazíte domů.  

Před spaním dům jednoduchým gestem uvedete do nočního režimu. Všude zhasne, vypne spotřebiče a informuje vás, pokud byste zapomněli zavřít okna, nebo garáž. Když v noci vstanete na toaletu, dům vám posvítí na cestu nočním osvětlením, abyste nevzbudili drahou polovičku. Obdobně funguje režim „odchod z domu“. Třikrát poklepete na Touch tlačítko u vchodových dveří a dům zhasne, vše potřebné vypne a aktivuje alarm. Pokud budete chtít, systém dokáže simulovat přítomnost, takže dům nevypadá opuštěně.

Vyberte si z našeho katalogu

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

Odesláním souhlasím, aby společnost Maverick Delta s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.

Obchodní oddělení

Jsme tady pro vás

Veronika Havlová

Veronika Havlová
Regionální obchodní manažer

Radim Zeman

Radim Zeman
Obchodní manažer

Veronika Suchá Háková

Veronika Suchá Háková
Obchodní manažer

Lenka Gabrielová

Lenka Gabrielová
Obchodní manažer

Ondřej Prokopius

Ondřej Prokopius
Obchodní manažer

Lucie Švehlová

Lucie Švehlová
Obchodní manažer

Den otevřených dveří červen 2023

Srdečně Vás zveme na Den Otevřených Dveří do vzorového nízkoenergetického domu.

Objevte budoucnost ekologicky šetrného bydlení 🏡♻️! Vstupte do našich inovativních nízkoenergetických domů, kde se udržitelnost potkává s luxusem. Přidejte se k zelené revoluci ještě dnes!

Kdy:
02.06. 2023

Kde:
Malčice 66, u Písku

V kolik:
od 10-17hod
 

Registrace

Prémiové nízkoenergetické a pasivní domy

Odesláním souhlasím, aby společnost Maverick Delta s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.