Proces navrhování a výstavby domů GOOPAN

Asi nám dáte za pravdu, že je stavba domu jedním z nejvýznamnějších kroků v životech většiny z nás. Jedná se o období, které je spojené s nadšeným očekáváním, ale mnohdy také se zvýšeným stresem. V GOOPANU usilujeme o to, abyste si celý proces maximálně užili. Pokud tedy svěříte stavbu domu do našich rukou, můžete se spolehnout na to, že se o vše postaráme za vás. V tomto článku se podíváme na to, jak probíhá stavba domu GOOPAN od podpisu rezervační smlouvy až po předání klíčů od domu.

KROK 1: Rezervace výrobních kapacit

Rozhodli jste se začít stavět s námi? Výborně. Prvním krokem je podpis smlouvy o rezervaci výrobních kapacit. Po podpisu této smlouvy pro vás zarezervujeme výrobní kapacity na jeden rok. Získáte tak jistotu, že bude dům postavený v co nejkratším možném čase.

KROK 1: Rezervace výrobních kapacit
KROK 2: Vypracování studie domu ZDARMA

KROK 2: Vypracování studie domu ZDARMA

Při podpisu smlouvy o rezervaci výrobních kapacit od nás získáte benefit v podobě studie domu zdarma, a to ať už se rozhodnete pro úpravy některého z našich typových domů nebo se vydáte cestou individuální stavby. Pokud byste si studii rodinného domu nechali vypracovat sami nebo si ji nechali udělat u některé z konkurenčních stavebních společností, měli byste počítat s částkou okolo 100 000 Kč. U nás vždy studii zdarma přizpůsobíme jak vašim požadavkům a cenovým možnostem, tak i specifikům vašeho pozemku a regulativům obce, ve které budete stavět.

 

Co vše studie domu zahrnuje?

Studie domu se skládá z půdorysů, pohledů, řezu domem, umístění domu na pozemku s napojením na inženýrské sítě a také zjednodušené technické zprávy. Jedná se o dokumenty, které po vás banka bude vyžadovat při žádosti o hypotéku. Při tvorbě studie s vámi také vybereme venkovní dekory domu, jako je barva fasády, barva oken, typ a barva střešní krytiny a podobně. Ve chvíli, kdy studii domu odsouhlasíte, vytvoříme pro vás detailní finální cenovou nabídku k podpisu smlouvy o dílo. Tento proces trvá od jednoho maximálně do tří měsíců v závislosti na vašich požadavcích. 

TIP: Využijte služby zkušené designérky zdarma 

 

V současné době našim zákazníkům nabízíme možnost využít služby designérky zdarma. Tyto služby můžete využít už při samotné tvorbě studie domu nebo až později při navrhování interiéru.

KROK 3: Podpis smlouvy o dílo

 

Nyní už se dostáváme k podpisu smlouvy o dílo, po kterém následuje vytvoření projektové dokumentace ke stavebnímu povolení, které nám zabere maximálně 60 dní. Abychom mohli projektovou dokumentaci vytvořit, budeme potřebovat hydrogeologický průzkum, geodetické zaměření s polohopisem a výškopisem pro umístění domu na pozemku, vyjádření k jednotlivým inženýrským sítím, které vedou na pozemku a kolem něj, místní regulativa a radonový průzkum. Všechny tyto dokumenty můžete dodat buďto sami, nebo je pro vás po domluvě rádi obstaráme, abyste se nemuseli o nic starat.

KROK 3: Podpis smlouvy o dílo
KROK 4: Vyřízení stavebního povolení

KROK 4: Vyřízení stavebního povolení

Jakmile je projektová dokumentace hotová, začínáme vyřizovat stavební povolení. Vyřízení stavebního povolení se skládá z celé řady dílčích kroků, jako je nutnost zajistit vyjádření policie s ohledem na vjezd a napojení na komunikace, vyjádření obce a všech vlastníků sousedních pozemků, vyjádření provozovatele inženýrských sítí apod. Musíme také vyřídit závazná stanoviska dotčených orgánů například požární ochrany, krajské hygienické stanice, životního prostředí, ale v některých případech i báňského či archeologického úřadu. Poté, co je všechno hotové, podáme žádost na úřad a čekáme. Ve většině případů získáme stavební povolení za 2 až 3 měsíce od podání žádosti.

KROK 5: Návrh interiéru

Při čekání na schválení stavebního povolení rozhodně neotálíme, tuto fázi máme vyhrazenou na to, abychom společně s vámi vyladili interiér k dokonalosti. Čeká na vás výběr podlah od firmy Quickstep, volba kuchyně od světoznámé značky DanKüchen, výběr dveří od firmy Prüm, koupelen SIKO apod. Při návrhu interiéru můžete využít výše zmíněné služby designérky, která vám dokáže pomoci také například s návrhem vestavěných skříní, návrhem světel či konceptem interiéru celého domu.

KROK 5: Návrh interiéru
KROK 6: Základová deska

KROK 6: Základová deska

Jakmile máme v ruce stavební povolení, může se začít se základovou desku. Tato fáze zpravidla trvá měsíc a 28 dní musí beton zrát. Pokud si zákazník dělá základovou desku na přání sám, vždy má od nás dokumentaci pro její zhotovení a po vyzrání betonu si desku kompletně přeměříme a protokolárně předáme, tak aby byla připravena pro výstavbu Vašeho domova. Maximálně 60 dnů od převzetí desky začínáme stavět dům. Při výstavbě základové konstrukce také začínáme kreslit detailní projekt domu do výroby, tedy výrobní výkresy, na základě kterých se v přísných podmínkách kontrolovaného prostředí celý dům vyrobí.

KROK 7: Hrubá stavba

Dům na kamionu přivezeme na základovou desku a pomocí jeřábu postavíme celé obvodové panely a příčky. Obvodové panely jsou už opatřené fasádní izolací s první vrstvou fasádního lepidla a perlinky a jsou usazená okny s parapety a v interiéru paropropustnou folií. Příčky jsou již zaklopeny deskami Rigistabil a mají hotovou přípravu na elektroinstalaci pomocí husích krků. Hrubá stavba je hotová už do 2, maximálně 3 dnů podle velikosti domu.

KROK 7: Hrubá stavba
KROK 8: Předání klíčů

KROK 8: Předání klíčů

Poté, co započneme montážní práce na základové desce, předáme vám kompletně hotový dům na klíč dle standardů GOOPAN do pouhých 3 až 5 měsíců od započetí montáže. V celém průběhu výstavby domu je vám k dispozici zkušený stavbyvedoucí, který má váš dům na starosti a pečlivě kontroluje celý proces výstavby. Se stavbyvedoucím si předem naplánujete kontrolní dny po zhruba dvou až třech týdnech a společně v jednotlivých fázích dům projdete, abyste měli jistotu, že budete s výsledkem spokojení. 

TIP: Seznamte se se standardy GOOPAN 

 

Chcete vědět, jaké standardy naše společnost GOOPAN nabízí?

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
  • Navštívit vzorový dům
  • Získat cenovou nabídku
  • Individualizovat katalogový dům
  • Poradit se s umístěním domu na pozemek
  • Pomoci s výběrem technologií
  • Pomoci s dalšími dotazy