KRUMLOVI

Individuální projekt moderního domu

+7

Paní Vendula Krumlová s rodinou žije již dva roky v nízkoenergetickém domě dle individuálního návrhu. Říká, že když se jim v lednu 2019 podařilo najít vysněný pozemek s čtvercovým půdorysem a jihozápadní orientací, zatoužili po domě moderním a funkčním.

 

 

2019
4+kk
153 m2

GOOPAN zaujal kvalitními produkty i lidským přístupem

Krumlovi přistupovali k výběru stavební firmy opravdu zodpovědně. Četli odborné články i recenze. Navštívili veletrhy a vzorové domy. Porovnávali cenové nabídky vzhledem k použitým materiálům. Nakonec výběr zúžili na dvě firmy.

 

„U firmy GOOPAN nás zaujala především rychlost stavby, používané materiály, moderní technologie a spolupracující společnosti jako Internorm (výrobce oken), SIKO (obklady, dlažby a sanita), HEATFLOW (vytápění) a Quickstep (podlahy),“ vyjmenovává paní Krumlová důvody, které přispěly k výběru. K finálnímu rozhodnutí však napomohl profesionální a lidský přístup obchodní zástupkyně paní Němcové. „Již při prvním setkání a podání ruky bylo jasné, že jsme na správném místě,“ uzavírá majitelka nemovitosti.

„Všem, co se chystají stavět, bychom doporučili, aby se neunáhlili při výběru firmy, nenechali se ovlivnit cenou, zjistili si reference, přečetli recenze, porovnali si použité materiály a technologie. Při tak velké investici se to určitě vyplatí!“

paní Krumlová

Osobní preference a obecní regulativy předznamenaly individuální návrh

Majitelé se inspirovali v časopisech a sami přišli s návrhem jednoduchého půdorysu, který rozděluje dům na denní a noční část. Nezapomněli na technickou místnost s dostatkem úložných prostor. Kontakt s exteriérem má zajišťovat zapuštěná terasa.

 

Do hry vstoupily také stavební regulativy obce, takže se Krumlovi rozhodli pro bungalov s valbovou střechou s nejnižším možným sklonem. Vzhledem k tomu, že žádný typový dům nenabízel přesně to, co hledali, vstoupila se svými doporučeními do projektu projektantka. Lenka Schánilcová, která navrhla drobné úpravy dispozic a připravila finální projekt. „Musím opět vyzdvihnout profesionalitu paní Němcové, která s námi podstoupila celý proces vzorkování, odpověděla na tisíce naších dotazů a byla pro nás neskutečnou podporou až do samého konce,“ doplňuje paní Krumlová.

 

Chcete také postavit svůj vysněný domov?

katalog domů

Nízkoenergetické bydlení splňuje představy

Krumlovi v domě bydlí třetím rokem a vlastnosti svého domu si pochvalují:

  • Díky rekuperaci je uvnitř domu příjemné klima.
  • Velkoformátová okna zajišťují dostatek denního světla.
  • Dostatečná tloušťka izolace a venkovní žaluzie se starají o to, aby se dům v létě nepřehřál a v zimě z něj teplo neutíkalo.

 

Energetická spotřeba v prvním roce nepřesáhla 9 MWh, v druhém kvůli pandemii a lockdownům vzrostla. Uvidíme letos, jak se ustálí,“ komentuje paní Krumlová a dodává, že kdyby stavěli znovu, nic by nezměnili.

 

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
  • Navštívit vzorový dům
  • Získat cenovou nabídku
  • Individualizovat katalogový dům
  • Poradit se s umístěním domu na pozemek
  • Pomoci s výběrem technologií
  • Pomoci s dalšími dotazy