POLÁČKOVI

+6

Klid, soukromí a bydlení v těsném kontaktu s přírodou. To jsou jedny z hlavních důvodů, proč lidé touží po bydlení v domě. A u manželů Poláčkových tomu nebylo jinak. Poté, co po několika měsících hledání narazili na vhodný pozemek, nic nestálo v cestě stavbě bezbariérového bydlení propojeného se zahradou s garáží a dílnou podle vlastního návrhu. 

 

 

2023
3+kk
105 m2

GOOPAN byla jasná volba

Vybrat spolehlivého dodavatele nebývá nikdy snadné. Co bylo rozhodující pro manžele Poláčkovi, že jsme to byly právě my?

kvalitní okna individuální projekt rychlá výstavba přátelský přístup nízké provozní náklady nejnovější technologie

Spolehlivost a vysoký standard rozhodli o volbě společnosti GOOPAN

 

Manželé Poláčkovi se pro stavbu se společností GOOPAN rozhodli hned z několika důvodů. Požadavkem byl dodavatel z jejich kraje, aby se stavba zbytečně neprodražovala a neprotahovala. Hledali firmu s dlouholetými zkušenosti s dřevostavbami a solidním zázemím. Prioritou pro ně byla i spolehlivost, rychlost výstavby, provedení v nízkoenergetickém standardu a možnost stavět podle vlastního projektu. Ve výběru jim nakonec po poradě s architektem zůstaly dvě firmy. A vítěze už znáte. K našemu potěšení se jím stala naše společnost GOOPAN. 

„Na firmu jsme narazili náhodou na veletrhu, ještě než jsme řešili vlastní bydlení. A když jsme hledali firmu pro stavbu našeho domu, byli ve finálním výběru. Oslovil nás vysoký standard v základní výbavě domu (okna, dveře, podlahy a koupelny), plně profesionální jednání, dodržování termínů a jasné podmínky. S celým průběhem a provedením stavby jsme byli velmi spokojeni. Měli jsme i vlastní technický dozor, ale nebyl vůbec potřeba,“ popisují cestu k vysněnému domu se společností GOOPAN manželé Poláčkovi. 

„Na firmu jsme narazili náhodou na veletrhu, ještě než jsme řešili vlastní bydlení. A když jsme hledali firmu pro stavbu našeho domu, byli ve finálním výběru. Oslovil nás vysoký standard v základní výbavě domu (okna, dveře, podlahy a koupelny), plně profesionální jednání, dodržování termínů a jasné podmínky. S celým průběhem a provedením stavby jsme byli velmi spokojeni. Měli jsme i vlastní technický dozor, ale nebyl vůbec potřeba,“ 

Martin a Alena PoláčkovI

Dům bez kompromisů: Velká okna i terasa a skvělé umístění na pozemku 

 

A jak vlastně dům manželů Poláčkových vypadá? Jedná se o přízemní nízkoenergetickou dřevostavbu s difuzně otevřenou konstrukcí s užitnou plochou 105 m2 a dispozicí 3+kk se dvěma koupelnami a technickou místností. Zastavěná plocha domu činí 150 m2 a její součástí je i velká terasa. „V domě bydlíme teprve krátce, ale jsme tu velmi spokojeni. Rychle jsme se zabydleli a těšíme se na léto, až budeme moci naplno využívat terasu v jižní části domu,“ chválí bydlení manželé Poláčkovi a dodávají, že je dům skvěle umístěný na pozemku a krásně odděluje provozní část od klidové zahrady. „Na sever do dvora a do ulice směřuje jen velké okno v obýváku a vchodové dveře, všechny obytné místnosti směřují na jih a mají přímý výstup na terasu. Velká, symetricky umístněná francouzská okna s posuvnými portály umožňují průhled ze dvora do zahrady a jsou zhruba v místech, kde byl průjezd stodolou,“ přibližují dům manželé Poláčkovi. 

Chcete také postavit svůj vysněný domov?

katalog domů

Stavba s důrazem na nízké provozní náklady

 

Dům manželů Poláčkových je vytápěný pomocí tepelných folií v podlaze a ve stropě některých místností, v obývacím pokoji jsou umístěna akumulační krbová kamna. Přitápět je možné i tepelným čerpadlem v rekuperaci a voda se ohřívá pomocí tepelného čerpadla. V budoucnu budou na střeše domu umístěny fotovoltaické panely s bateriovým úložištěm. „Teplota v domě je příjemná, kolem 21 °C. Když zasvítí sluníčko, tak se zejména obývák rychle vyhřeje na 24 °C. Uvidíme, jak to bude v létě, ale to by nás měl před přehříváním chránit přesah střechy nad terasou a rolety,“ dodávají manželé Poláčkovi. 

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
  • Navštívit vzorový dům
  • Získat cenovou nabídku
  • Individualizovat katalogový dům
  • Poradit se s umístěním domu na pozemek
  • Pomoci s výběrem technologií
  • Pomoci s dalšími dotazy