MATĚJKOVI: moderní pasivní bungalov s velkou terasou

+5

Matějkovi snili o bydlení v domě, který bude maximálně propojený se zahradou, aby mohli co nejvíce času trávit venku. Od rodiny dostali pozemek v Brdech – místě, které jim bylo vždy velmi blízké. Lokalita tedy byla jasná, takže přišlo na řadu zhmotnění představy o ideálním domě, kterým se stal individuálně upravený typový bungalov s terasou takřka po celém obvodu domu. 

 

2022
5+kk
124 m2

GOOPAN Matějkovi o svých kvalitách přesvědčil na veletrhu FOR ARCH

„Našim cílem bylo získat dodavatele s větší zkušeností na poli pasivních domů s moderními technologiemi,“  shrnul pan Matějka důvody, které nakonec vedly k volbě firmy GOOPAN. 

 

individuální projekt pasivní standard ekologické bydlení moderní technologie dlouholeté zkušenosti rychlost výstavby

GOOPAN Matějkovi o svých kvalitách přesvědčil na veletrhu FOR ARCH

Matějkovi nenechali nic náhodě a poté, co dali dohromady své představy o designu i technologickém provedení stavby, se vydali na známý stavební veletrh FOR ARCH. Na veletrhu obešli všechny vystavovatele, ale nakonec zjistili, že ve výsledku nenarazili na velké množství stavebních firem, které by dokázaly naplnit všechny jejich představy. Z tohoto veletrhu nakonec vyšli dva finalisté. 

„Našim cílem bylo získat dodavatele s větší zkušeností na poli pasivních domů s moderními technologiemi,“ shrnul pan Matějka důvody, které nakonec vedly k volbě firmy GOOPAN. 

TIP: Navštivte i vy letošní ročník veletrhu FOR ARCH

„Bydlet v domě, který jsme si sami navrhli, je moc příjemné. Když vysvitne slunce, hned jsme na terase a venku. Když trávíme společně čas uvnitř, obklopuje nás nepopsatelná atmosféra otevřeného prostoru v obývacím pokoji, kterou navíc umocňuje vůně krbu a osvětlení LED páskami,“ hodnotí bydlení v novém domě pan Matějka. 

Matějkovi

Na domě by Matějkovi takřka nic neměnili 

Matějkovi si nechali postavit bungalov s podlahovou plochou 124 m2 a „patýrkem“ nad kuchyní s rozlohou 15 m2, srdcem domu se stal otevřený obývací pokoj se stropy do výšky 6 metrů. A jaké technologie byly při výstavě domu použity?

 • Rekuperace se zemním výměníkem 
 • Vytápění carbon heated
 • Fotovoltaika
 • Splachování dešťovou vodou
 • Venkovní žaluzie 
 • Chytrá domácnost Loxone 

„V roce 2022 činili roční náklady za elektřinu 26 000 Kč (cca 2 160 Kč za měsíc). Nejednalo se jen o náklady za vytápění, ale také ohřev vody, svícení, vaření a provoz spotřebičů,“ přibližuje jednu z klíčových výhod domů GOOPAN pan Matějka. 

Chcete také postavit svůj vysněný domov?

katalog domů

Moderní, nízkonákladové bydlení, které propojuje dům se zahradou

Představa rodiny o domě, který by se proměnil v domov se vším všudy, byla poměrně jasná. Toužili po bungalovu s velkou terasou, která se rozprostírá takřka po celém obvodu domu tak, aby měl každý člen rodiny přístup na zahradu. A sen se opravdu naplnil a z každé obytné místnosti je vstup přímo na zahradu. „Není nic hezčího, než ráno vylézt na zahradu a k snídani si utrhnout čerstvé jahody či maliny do jogurtu. Člověk může trávit mnohem více času venku po celý rok,“ popisuje pan Matějka. 

Při volbě domu Matějkovi vycházeli z typového domu, který si upravili podle svých představ. Proč se rozhodli právě pro typový dům? Hlavním důvodem byl zejména časový pres, ve kterém museli zvládnout stavební povolení vzhledem ke změně územního plánu. 

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

* je povinný údaj

Katalog prémiových nízkoenergetických domů

Zanechte nám na sebe telefonní číslo pokud si přejete:
 • Navštívit vzorový dům
 • Získat cenovou nabídku
 • Individualizovat katalogový dům
 • Poradit se s umístěním domu na pozemek
 • Pomoci s výběrem technologií
 • Pomoci s dalšími dotazy