POLÁČKOVI: Nízkoenergetická dřevostavba podle vlastního projektu

3+kk 105 m2

POLÁČKOVI: Nízkoenergetická dřevostavba podle vlastního projektu

Jihočeský kraj 2023

Klid, soukromí a bydlení v těsném kontaktu s přírodou. To jsou jedny z hlavních důvodů, proč lidé touží po bydlení v domě. A u manželů Poláčkových tomu nebylo jinak. Poté, co po několika měsících hledání narazili na vhodný pozemek, nic nestálo v cestě stavbě bezbariérového bydlení propojeného se zahradou s garáží a dílnou podle vlastního návrhu. 

Nový dům manželů Poláčkových se nyní už několik měsíců tyčí na rozlehlém pozemku na kraji vesnice v půli cesty mezi Strakonicemi a Prahou. Manželé tento pozemek koupili spolu se starou chalupou a chvíli uvažovali nad tím, že chalupu zrekonstruují. Nakonec ale dali přednost stavbě moderní dřevostavby s difúzně otevřenou konstrukcí. Co je k tomu vedlo? „Chalupa byla sice dost prostorná s možností půdní vestavby, ale orientace byla daná, nemohli bychom moc měnit dispozici a hlavně by to pořád byl starý kamenný dům s vysokými náklady na vytápění. Dřevostavbu jsme vybrali kvůli rychlosti výstavby a nízkým provozním nákladům,“ komentují Poláčkovi svoje rozhodnutí.    

Spolehlivost a vysoký standard rozhodli o volbě společnosti GOOPAN

 

Manželé Poláčkovi se pro stavbu se společností GOOPAN rozhodli hned z několika důvodů. Požadavkem byl dodavatel z jejich kraje, aby se stavba zbytečně neprodražovala a neprotahovala. Hledali firmu s dlouholetými zkušenosti s dřevostavbami a solidním zázemím. Prioritou pro ně byla i spolehlivost, rychlost výstavby, provedení v nízkoenergetickém standardu a možnost stavět podle vlastního projektu. Ve výběru jim nakonec po poradě s architektem zůstaly dvě firmy. A vítěze už znáte. K našemu potěšení se jím stala naše společnost GOOPAN. 

„Na firmu jsme narazili náhodou na veletrhu, ještě než jsme řešili vlastní bydlení. A když jsme hledali firmu pro stavbu našeho domu, byli ve finálním výběru. Oslovil nás vysoký standard v základní výbavě domu (okna, dveře, podlahy a koupelny), plně profesionální jednání, dodržování termínů a jasné podmínky. S celým průběhem a provedením stavby jsme byli velmi spokojeni. Měli jsme i vlastní technický dozor, ale nebyl vůbec potřeba,“ popisují cestu k vysněnému domu se společností GOOPAN manželé Poláčkovi. 

Dům bez kompromisů: Velká okna i terasa a skvělé umístění na pozemku 

 

A jak vlastně dům manželů Poláčkových vypadá? Jedná se o přízemní nízkoenergetickou dřevostavbu s difuzně otevřenou konstrukcí s užitnou plochou 105 m2 a dispozicí 3+kk se dvěma koupelnami a technickou místností. Zastavěná plocha domu činí 150 m2 a její součástí je i velká terasa. „V domě bydlíme teprve krátce, ale jsme tu velmi spokojeni. Rychle jsme se zabydleli a těšíme se na léto, až budeme moci naplno využívat terasu v jižní části domu,“ chválí bydlení manželé Poláčkovi a dodávají, že je dům skvěle umístěný na pozemku a krásně odděluje provozní část od klidové zahrady. „Na sever do dvora a do ulice směřuje jen velké okno v obýváku a vchodové dveře, všechny obytné místnosti směřují na jih a mají přímý výstup na terasu. Velká, symetricky umístněná francouzská okna s posuvnými portály umožňují průhled ze dvora do zahrady a jsou zhruba v místech, kde byl průjezd stodolou,“ přibližují dům manželé Poláčkovi. 

Stavba s důrazem na nízké provozní náklady

 

Dům manželů Poláčkových je vytápěný pomocí tepelných folií v podlaze a ve stropě některých místností, v obývacím pokoji jsou umístěna akumulační krbová kamna. Přitápět je možné i tepelným čerpadlem v rekuperaci a voda se ohřívá pomocí tepelného čerpadla. V budoucnu budou na střeše domu umístěny fotovoltaické panely s bateriovým úložištěm. „Teplota v domě je příjemná, kolem 21 °C. Když zasvítí sluníčko, tak se zejména obývák rychle vyhřeje na 24 °C. Uvidíme, jak to bude v létě, ale to by nás měl před přehříváním chránit přesah střechy nad terasou a rolety,“ dodávají manželé Poláčkovi. 

Výběr správné stavební firmy je zásadní, vzkazují Poláčkovi 

 

O tom, že byla stavba nízkoenergetické dřevostavby podle vlastního návrhu pro manžele Poláčkovi trefou do černého, svědčí skutečnost, že by na domě nic neměnili. Aktuálně jim dům zcela vyhovuje tak, jak je. A co by vzkázali lidem, kteří plánují stavbu rodinného domu? „Hlavně si pořádně vybrat stavební firmu. Nenechat se zlákat jen nízkou cenou, ale zajímat se o reference. Co se týče našeho výběru, tak jsme měli obrovské štěstí na spolehlivou firmu.“

Dům manželů Poláčkových je důkazem toho, že s naší společnosti GOOPAN můžete zvolit jak některý z typových domů, tak se vydat i cestou individuálního projektu. Pokud chcete také začít stavět s námi nebo vás cokoliv zajímá, neváhejte se na nás obrátit. 

 

Reference 6 / 7

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

Prémiové nízkoenergetické a pasivní domy

Odesláním souhlasím, aby společnost Maverick Delta s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.