JELÍNKOVI: Prostorný typový bungalov LIGHT 03

4+kk 104 m2

JELÍNKOVI: Prostorný typový bungalov LIGHT 03

Jihočeský kraj 2022

Souhlasíte s tím, že jsou sny od toho, aby se plnily? Jelínkovým, kteří vždy toužili po domě s velkou zahradou, se to podařilo. K rozhodnutí nechat si postavit dům GOOPAN na klíč je vedla nejen touha po velké zahradě, ale také potřeba většího prostoru. Před stavbou domu totiž bydleli s dcerami v bytě, kde obě dívky sdílely jeden pokoj. Protože toto uspořádání nebylo ideální, rozhodli se vytvořit prostředí, kde bude mít každý svůj osobní prostor. 

Jelínkovi společnost GOOPAN oslovili již s určitými představami o tom, jak by měl jejich budoucí domov vypadat. „Bylo skvělé, jak GOOPAN dokázal integrovat naše myšlenky a přání do návrhu. Po třech konzultacích jsme měli jasno: vybrali jsme si typový dům LIGHT 03 a zakomponovali do něj několik úprav, které odpovídaly našim konkrétním představám,“ popisuje paní Jelínková. O tom, na jakém místě Jelínkovi dům postaví, bylo od začátku rozhodnuto. Řadu let totiž měli v rodině pozemek, který se rozhodli využít k výstavě domu. „Byl to velkorysý dar od rodičů, kteří nám chtěli pomoci s naším snem,“ dodává paní Jelínková. 

Čím je specifický typový dům LIGHT 03?

 

Typový bungalov LIGHT 03, který se stal domovem desítek rodin, včetně rodiny Jelínkové, je jedním z nejoblíbenějších typových domů české společnosti GOOPAN. Jak už název LIGHT napovídá, jedná se o dům, který je díky zdánlivě nekonečným proskleným plochám od podlahy po stropy naplněný přirozeným světlem. Dům je spojený s dispozičním řešením 3 až 4+kk a měsíčními náklady pouhých 2 500 Kč. 

GOOPAN nabízí změny v projektu zdarma: Zalíbil se i vám moderní bungalov LIGHT 03, ale chtěli byste ho stejně jako Jelínkovi přizpůsobit svým potřebám? Třeba tím, že jeden větší pokoj rozdělíte na dva menší? V tom případě vás jistě potěší, že společnost GOOPAN dům zdarma uzpůsobí vašim přáním a specifikům pozemku.

Co rozhodlo o dřevostavbě? Rychlost výstavby i tenké stěny

 

Proč se Jelínkovi rozhodli právě pro dřevostavbu? Přesvědčilo je hned několik plusů, které jsou s dřevostavbami spojené. Mimo rychlosti výstavby a ekologického hlediska byla pro nás klíčová efektivní využitelnost vnitřního prostoru díky tenčím obvodovým stěnám ve srovnání se zděnými domy,“ přibližuje paní Jelínková hlavní důvody, které vedly k volbě dřevostavby.  

Věděli jste? Se společností GOOPAN trvá výstavba nízkoenergetické či pasivní dřevostavby jen pět měsíců. Během jediného měsíce společnost připraví ve výrobně panely na stavbu domu, hrubá stavba je následně hotová během pouhých tří až čtyř dnů. Další tři až čtyři měsíce probíhá pečlivá práce na vnitřních prostorách domu. 

Spolupráce se společností GOOPAN proběhla na jedničku 

 

Co Jelínkovi vedlo k tomu, aby se do stavby domu na klíč pustili právě se společností GOOPAN? Přesvědčilo je to, že česká firma GOOPAN vyniká svými 20letými zkušenostmi, kvalitními referencemi, širokým spektrem kvalitních dodavatelů a také krásným designem domů. Jelínkovi od samotného začátku pracovali s projekčním týmem od GOOPANu, který pomohl optimalizovat prostor tak, aby maximálně vyhovoval jejich potřebám. 

Jednou z nejnáročnějších fází stavby domu bývá jednání s úřady, které Jelínkovi svěřili do rukou GOOPANu. „GOOPAN byl v tomto ohledu naprosto skvělý. Zajišťovali všechny formality, komunikaci s úřady a dokonce nám zařídili stavební povolení zdarma. Díky nim byl celý proces bezbolestný a efektivní,“ pochvaluje si spolupráci se společností GOOPAN paní Jelínková. 

Prostorný bungalov založený na moderních technologiích 

 

Jelínkovi si přáli mít v domě moderní technologie, které jim zajistí komfortní a úsporné bydlení. Mají proto celoplošné podlahové vytápění carbon heated, rekuperační jednotku od firmy Jablotron a tepelné čerpadlo na ohřev vody značky Stiebel. A jak jsou s výsledkem spokojení? „Jsme naprosto spokojení a nic bychom neměnili. Vše proběhlo hladce,“ říká paní Jelínková. 

Krásný dům a neméně krásná zahrada

 

Na kvalitu života má vliv nejen dům, ve kterém žijeme, ale také prostředí, které dům obklopuje. S tímto tvrzením souzní i Jelínkovi, jež návrh zahrady svěřili do rukou zahradních architektů, které jim zprostředkovala společnost GOOPAN. „Díky nim jsme měli dokončený dům zároveň s nádherně upravenou zahradou, venkovním sezením a ohništěm. Můžeme si tedy od prvního dne užívat krásných chvil s rodinou,“ komentuje paní Jelínkovi. 

Společnost GOOPAN doposud postavila domy pro více než 1400 rodin. Rádi byste se i vy stali majiteli nízkoenergetické či pasivní dřevostavby GOOPAN? Pak se na nás neváhejte kdykoliv obrátit, rádi pro vás vypracujeme cenovou nabídku na míru. 

 

Reference 8 / 8

Máte dotazy ohledně výstavby, financování či technologií? Jsme tady pro vás!

Vyberte si z katalogu domů našich modelových řad

Stáhnout katalog

Navštivte jeden z našich vzorových domů

Navštívit vzorový dům

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

Prémiové nízkoenergetické a pasivní domy

Odesláním souhlasím, aby společnost Maverick Delta s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.